Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku ogłosiła dzisiaj przetarg na dostawę sześciu samochodów ratowniczo – gaśniczych.

I tak, zgodnie ze specyfikacją do Komendy Powiatowej PSP w Grajewie powinien trafić ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy 4×4 ze zbiornikiem wody o pojemności min. 6000 litrów.

Do Komendy Powiatowej PSP w Hajnówce trafi ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy 4×4 wyposażony w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, autopompę o wydajności min. 3200 l/min, urządzenie gaśniczo-tnące i działko wodno-pianowe.

Komenda Miejska PSP w Białymstoku i Komenda Powiatowa PSP w Augustowie otrzymają ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze 6×6 z kabiną trzyosobową i wyposażone m.in. w zbiornik wody o pojemności min. 8000 litrów, działko wodno-pianowe DWP32 i sprzęt opisany w specyfikacji.

Ostatnie dwie części postępowania to dostawa średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych 4×4 dla Komendy Powiatowej PSP w Bielsku Podlaskim ze zbiornikiem wody o pojemności min. 4000 litrów, autopompą o wydajności min. 2800 l/min i Komendy Powiatowej PSP w Mońkach ze zbiornikiem wody o pojemności min. 3000 litrów i autopompą o wydajności min. 2400 l/min.

Firmy, które wygrają będą miały na realizację 60 dni od dnia podpisania umowy, jednak nie później niż do 10 grudnia br.  

o autorze

Redakcja/Łukasz