W poniedziałek, 4 maja na placu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku odbył się apel z okazji Dnia Strażaka.

W uroczystości wzięły udział tylko osoby, które w tym szczególnym dniu pełnią służbę lub pracują. Pozostała część funkcjonariuszy i pracowników przebywających na pracy zdalnej lub interwale nie uczestniczyła w uroczystości, aby ograniczyć do minimum kontakt z pozostałymi zmianami. Nie wręczano osobiście awansów i odznaczeń, a zostały jedynie odczytane wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych, z postanowień o nadaniu odznaczeń i przyznaniu wyróżnień – poinformowała komenda.

Z okazji Dnia Strażaka w województwie podlaskim przyznano 58 awansów w korpusie oficerskim, 43 w korpusie aspiranckim i 89 w korpusie podoficerskim. Ponadto 4 funkcjonariuszy odznaczono Złotą, a 19 Srebrną Odznaką „zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, nagrodą Komendanta Głównego PSP wyróżniono 20 strażaków i 42 strażaków nagrodą Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W szeregach straży pożarnej w województwie podlaskim służbę pełni 1 006 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, 55 pracowników cywilnych, 6 844 druhów Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) oraz 7 054 druhów Ochotniczych Straży Pożarnych spoza KSRG.

Tego dnia podobne apele odbyły się we wszystkich podlaskich komendach PSP.

Foto. sekc. J. Kłusewicz/ KW PSP w Białymstoku

o autorze

Redakcja/Łukasz