W województwie podlaskim zakończyło się przełączanie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, 1 lutego przełączenie numeru alarmowego objęło rejon komendy miejskiej PSP w Białymstoku, 2 lutego komend powiatowych PSP w Bielsku Podlaskim Hajnówce, Mońkach i Siemiatyczach, 3 lutego komend powiatowych w Sokółce, Grajewie, Kolnie i komendy miejskiej PSP w Łomży, 4 lutego komend powiatowych PSP w Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie, Augustowie i komendy miejskiej PSP w Suwałkach, a 5 lutego komendy powiatowej PSP w Sejnach.   

Województwo podlaskie jako pierwsze przełącza numer alarmowy 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wraz z województwem lubelskim nasz region uczestniczy w pilotażu tego przedsięwzięcia. Ocena przebiegu pilotażu w ww. województwach, będzie miała wpływ na decyzję co do kontynuacji tego procesu w pozostałych województwach – poinformowała Podlaska Komenda Wojewódzka PSP.

Przełączenie numeru alarmowego 998 w województwie lubelskim rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 lutego i potrwa do 15 lutego.

o autorze

Redakcja/Łukasz