Wczoraj około godziny 5:30 dyspozytor z Powiatowego Stanowiska Kierowania w Olkuszu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Cała akcja toczyła się w miejscowości Podlipie. Działania strażaków trwały prawie sześć godzin.

Dyspozytor zadysponował cztery zastępy:

  • GBA 2/20, GBARt 2,5/24 oraz SLRt z Jednostki Ratowniczno – Gaśniczej Olkusz,

  • GCBA 5/16 z Ochotniczej Straży Pożarnej Podlipie.

&Strażacy po przybyciu na miejsce zabezpieczyli teren działania, podali jeden prąd piany w natarciu na palący się pojazd oraz oświetlili teren akcji. Po ugaszeniu samochodu, przy pomocy poduszek pneumatycznych uniesiono pojazd – w celu dostania się do poszkodowanego, który znajdował się pod samochodem. Następnie ratownicy medyczni sprawdzili stan poszkodowanych. Niestety u mężczyzny znajdującego się pod pojazdem stwierdzono zgon, a drugi podróżujący został przewieziony do szpitala – z wieloma obrażeniami ciała.

[galeria=2,lewa]Według ustaleń policji wynika, że kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad swoim samochodem i zjechał z jezdni, gdzie kilkakrotnie dachował. Na dodatek pojazd zapalił się. Kierowca został zgnieciony przez palący się wrak pojazdu, a pasażer jak twierdził, oddalił się z miejsca zdarzenia w celu wezwania pomocy. Po wszystkich czynnościach jakie wykonała policja i prokurator, strażacy przystąpili do usunięcia pojazdu i pozostałości powypadkowych.

Foto: KP PSP Olkusz

o autorze

Redakcja