Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosiła przetarg na dostawę samochodu specjalnego z podnośnikiem hydraulicznym.

Przedmiotem postępowania jest dostawa samochodu na podwoziu kategorii 1 – miejskiej z układem jezdnym 6×2 z tylna osią skrętną, silnikiem o mocy minimum 250 kW, skrzynia biegów automatyczną lub zautomatyzowaną i kabiną dwudrzwiową, jednomodułową dwu- lub trzymiejscową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję, a platforma wykonana w formie podestu roboczego.

Wymagany jest podnośnik z napędem hydraulicznym o wysokości ratowniczej minimum 34 m., wysięgu bocznym – min. 25 m i wysięgu poniżej gruntu – min. 4 m. Wzdłuż poprowadzony pion wodny wykonany z materiałów odpornych na korozję zapewniający dostarczanie wody pod ciśnieniem 12 bar do działka wodno–pianowego zamontowanego w koszu ratowniczym.

Kosz ratowniczy o udźwigu min. 400 kg powinien być wyposażony m.in. w szperacz, działko wodno-pianowe sterowane elektrycznie lub hydraulicznie o wydajności 2400 l/min i linię szybkiego natarcia.

Samochód musi być wyposażony w sprzęt zgodny ze Standardem wyposażenia samochodu specjalnego – samochodu z podnośnikiem hydraulicznym typoszeregu SH, wydanym 30 marca 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Do tego m.in. przecinarka spalinowa, skokochron, lanca gaśnicza, detektor prądu i zestaw elektronarzędzi.

Firma, która wygra będzie miała czas na dostarczenie pojazdu do 20 grudnia 2019 r. Orientacyjna wartość zamówienia to 2,3 mln zł.

W tej chwili Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie posiada na wyposażeniu dwa samochody specjalne z drabiną – SD 30 E-One Hurricane i SD 37 Iveco 160E30/Magirus.

Foto. Bumar-Koszalin

o autorze

Redakcja/Łukasz