W dniu 5 grudnia około godziny 1:40 dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania straży pożarnej w Nowym Tomyślu otrzymał informacje o palącym się samochodzie osobowym w Opalenicy przy ulicy Spokojnej. Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłał jeden zastęp GBA 2,5/16 z OSP Opalenica oraz zawiadomił komisariat policji w Opalenicy.

[galeria=11,prawa]Po dojeździe na miejsce strażacy zastali samochód marki Volkswagen Golf IV cały w płomieniach. Natychmiast przystąpili do gaszenia samochodu. Mimo błyskawicznej akcji ratowników samochodu nie udało się uratować. Po ugaszeniu auta na miejsce akcji został zadysponowany drugi zastęp na samochodzie gaśniczym GBA 1,2/16 celem otwarcia komory silnika narzędziami hydraulicznym, gdyż pod maską nadal był ogień.

Na miejscu zdarzenia była policja, która po wstępnym dochodzeniu ustaliła, iż samochód został podpalony przez osoby nieznane. Dalsze postępowanie prowadzi policja w Nowym Tomyślu.

Przed palącym się Golfem stał samochód marki Volkswagen Polo, któremu od wysokiej temperatury stopił się przód. Na szczęście właściciel „Polówki” został szybko poinformowany i zdąrzył odjechać samochodem zanim ten się zapalił. Straty w obu samochodach zostały oszacowane na ok. 20 tys. zł.


o autorze

Redakcja