Przez godzinę strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu wspierani przez kolegów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnowie gasili pożar, oddymiali i przeszukiwali pomieszczenia budynku byłej masarni w Rawiczu przy ul. Sarnowskiej.

Zdarzenie zauważono we wtorek, 26 sierpnia 2008 r. ok. godz. 12.30. Przez otwory okienne i drzwiowe opuszczonego i zdewastowanego obiektu wydobywały się kłęby dymu.

[galeria=2,prawa] Istniało duże prawdopodobieństwo, że w zagrożonej strefie mogą przebywać ludzie. Z uzyskanych informacji od osób znających tę peryferyjną część miasta wynikało bowiem, że w budynku często odbywały się zakrapiane alkoholem spotkania. Nierzadko też urządzano miejsca noclegowe. Z tego też powodu na miejsce pożaru wezwano zespół pogotowia ratunkowego.

[galeria=3,lewa]Po dokładnej penetracji wszystkich zakamarków okazało się na szczęście, że poza strażakami nikogo więcej nie ma. W wyniku pożaru spaleniu uległy śmieci, papiery, stare materace, itp. Na podstawie przeprowadzonych oględzin miejsca zdarzenia ustalono, że istniało kilka ognisk pożaru, zlokalizowanych w różnych częściach budynku.

Może to sugerować, że zaistniały pożar był efektem celowego działania człowieka.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja