W roku 2015 dźwięk syreny alarmowej w naszej gminie można było usłyszeć aż 63 razy. Więcej wezwań (73) było ostatnio w 2008 roku. Ten rok nasza jednostka rozpoczęła usuwaniem skutków orkanu FELIX, wyjeżdżając w ciągu dwóch dni aż siedem razy m.in. do powalonych drzew na budynki i drogi.

Okres wakacyjny również był bardzo niespokojny. Nie obyło się bez kilku niebezpiecznych pożarów i wypadków. Ostatnie trzy miesiące roku były na szczęście znacznie spokojniejsze i miejmy nadzieję, że taki właśnie będzie rok 2016.

Tak wyglądają dokładne statystyki OSP Tuchomie w roku 2015:

– Kolizje – 10
– Pożary – 16
– Powalone drzewa – 8
– Osy i szerszenie – 12
– Inne (poszukiwania, kabel na drodze, itd.) – 11
W sumie zastępy OSP Tuchomie wyjeżdżały ALARMOWO 57 razy.

Poza wyjazdami alarmowymi do działań ratowniczo-gaśniczych, nasi druhowie brali udział w wielu zabezpieczeniach medycznych imprez gminnych i powiatowych, pracach społecznych, uroczystościach kościelnych i innych ważnych wydarzeniach.

Strażacy OSP Tuchomie uczestniczyli w szkoleniach prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną w Bytowie takich jak: podstawowe strażaków ratowników OSP, z zakresu ratownictwa technicznego, kierowców – konserwatorów sprzętu ratowniczego OSP, dowódców OSP oraz w szkoleniu recertyfikacji kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 

o autorze

OSP Tuchomie