Dwa tygodnie po Mistrzostwach Europy w Łodzi, tym samym dwa tygodnie po ostatnim starcie w zawodach FCC 2017, czas na podsumowanie tego roku. Wchodziłem w ten rok wiedząc że stawka zawodników Firefighter Combat Challegne w Polsce jest już na bardzo wysokim poziomie, a po mojej niemal rocznej nieobecności zdawałem sobie sprawę, że żaden z zawodników nie czekał na mnie tylko mocno pracował nad formą.

Przygotowania zajęły mi bardzo dużo czasu, już od grudnia 2016 myślałem co by tu zrobić żeby nie spalić na starcie. Treningi szły różnie, nie raz się po prostu nie chciało. Styczeń…. Luty… Marzec…non stop to samo, dzień za dniem bardzo dobry, ciężkie treningi z Michałem Pokrzywą (dziś z-ca dowódcy PSP Cieszyn). Nadal jednak szukam nowych rozwiązań, nowych treningów. Kilka treningów pomaga mi zrobić Adrian Olecki, co pomaga mi odpowiedzieć sobie na pytanie czy to jest na pewno to czego mi potrzeba. Adrian podsuwa pomysł żeby pogadać z Jolą Handzlik… Ja?? trening z dziewczyną??…
nieeee to się nie może udać a jednak….

Pierwszy trening, już jest ciężko… kolejne… kończę, ledwo co ale nadal bez przekonania. Treningi trudne technicznie, ciężkie. Jola chyba wymaga za wiele ale tak postanowiłem doczekać do pierwszego startu w FCC OPOLE 2017 i…. ZWYCIĘSTWO!!! Po raz pierwszy w „karierze” okazuje się, że te treningi TO JEST TO CZEGO MI BRAKOWAŁO. Przyszedł czas na konkretny plan, konkretne treningi.

Wszystko ukierunkowane w konkretnym kierunku. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Wszystko super przygotowane przez Jole. Kolejny start FCC WROCŁAW i kolejne zwycięstwo… Jedziemy dalej z treningami mija kolejny miesiąc i FCC WADOWICE patrząc na pozostałe miasta to prawie jak u siebie. Tu Wygrywam po raz trzeci z rzędu w tym roku.

Zmęczenie codziennymi treningami daje o sobie znać… pojawia się kontuzja prawej nogi, szczęśliwie trafiam w dobre ręce ekipy Fizjomed i dochodzę do siebie, a pod ich opieką zostaję do końca sezonu. Kolejne zawody, Toruń kończę na 3 miejscu. Myślę że coś można jeszcze dołożyć do treningu więc dodajemy dietę z GregFit przygotowaną przez Pawła Żyglińskiego, co goście o jedzeniu wiedzą to się w głowie nie mieści… część biorę do siebie, na wszystko nie mam siły i startujemy dalej. Gorzów Wielkopolski (na dzień prze pożarem Katedry) w ulewnym deszczu startujemy i zajmuje 2 miejsce.

Szczecin….po raz pierwszy i jedyny w tym roku nie staje na podium indywidualnie. Jedno z miejsc podium zabiera Słoweniec Domien Pavlic, na pocieszenie jestem 3 Polakiem  a do tego kończy się cykl Pucharu Komendanta Głównego który WYGRYWAM, na podium staje wraz z Grzelakiem Tomkiem i Rafałem Berezą.

Kolejny start Racibórz. Organizator zapewnił nam dodatkową atrakcje w postaci stalowych butli w aparatach co przekłada się na wyniki… z najsłabszym czasem tego roku (92,84s) kończę na 2 miejscu. W Raciborzu kończy się też cykl Pucharu Polski FCC obejmujący wszystkie starty w tym roku. O mały włos WYGRYWAM po raz kolejny przed Tomkiem Grzelakiem i Rafałem Berezą. Po tych zawodach miałem już nie startować ale…

Mistrzostwa Europy FCCŁódź 2017… coś co zapamiętam na długo to.. DESZCZ!!.. trzy dni padało. Wszyscy startują ostrożnie, każdy bada teren. Eliminacje kończę na 2 miejscu. Dzień drugi.. Mistrzostwa Europy to samo… Deszcz i po raz kolejny podium wygląda tak samo. Rafał Bereza zostaje mistrzem Europy Ja jestem drugi, a trzeci Grzelak Tomasz. Razem z Rafałem stajemy na pierwszym miejscu w kategorii Tandem.

Rok bardzo udany. Dużo sukcesów. Nowy rekord życiowy. Co najistotniejsze poznane wiele wspaniałych ludzi.

Podziękowania dla:
-mojej żony Klaudia- za cierpliwość itd…
-dla Team PitBull ( Mariola Wojciechowska, Szymon Jopek, Rafał Bereza,Paweł Hess) za pomoc i walkę na wszystkich zawodach !!
-Jola Handzlik za profesjonalne przygotowanie indywidualnie oraz #Studio27EMS z Patrycja Rąba
– #FizjoMed -za odnowe, rehabilitacje itd.
– Paweł Żygliński- i firma #GregFit za przygotowanie diety
-Firmie #PitBullWestCoast za wizerunek jaki nam zapewnia
-oczywiście dziękuje wszystkim organizatorom za ogrom włożonej pracy

Tekst: Daniel Góralczyk

o autorze

Pedros