Więcej wypadków, mniej ofiar i pijanych kierowców – tak w skrócie przedstawia się  ostateczny bilans świątecznych wyjazdów.

We wtorek rano Komenda Główna Policji poinformowała, że w trakcie Świąt Wielkiej Nocy na polskich drogach doszło do 187 wypadków w których zginęło 19 osób, a 261 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 765 nietrzeźwych kierowców. Główne przyczyny wypadków to tradycyjnie brawura, nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

W analogicznym okresie w ubiegłym roku doszło do 173 wypadków, na drogach zginęło 29 osób, a 252 zostały ranne. Zatrzymano 876 nietrzeźwych kierowców.

Na brak pracy nie narzekała również straż pożarna.  Od piątku do poniedziałku strażacy w całej Polsce wyjeżdżali 3357 razy. Odnotowano 1377 pożarów, 1686 miejscowych zagrożeń i 294 fałszywych alarmów. Wybuchło 378 pożarów traw. Najwięcej pracy jednostki OSP i PSP miały w województwie małopolskim, śląskim dolnośląskim i mazowieckim.

Foto. OŚWIĘCIM112

o autorze

Redakcja/Łukasz