Tegoroczne Święta Wielkanocne były bardziej pracowite dla Strażaków niż w latach ubiegłych. Przez okres trzech dni – od 26 do 28 marca 2016 r – interweniowali oni ponad 4000 razy. W tym czasie doszło do 2953 pożarów, w których zginęły cztery osoby, a 40 zostało rannych.

W porównaniu z ubiegłorocznym okresem Świąt Wielkanocnych prawie dwukrotnie wzrosła liczba interwencji ogółem (2093) oraz pożarów (1035). Zginęło wówczas dziewięć osób, a 31 zostało rannych.

wykres

Co roku na przełomie zimy i wiosny gwałtownie wzrasta ilość wezwań do pożarów traw. W okresie świątecznym doszło do blisko 2000 takich pożarów. Ma to związek z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.

stat2

Pod koniec marca Komenda Główna PSP rozpoczęła kampanię, której celem jest zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z wiosennym podpalaniem nieużytków rolnych.

stat3

KG PSP

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.