„Mariusz jest strażakiem: pracuje w grudziądzkiej jednostce, jest też druhem OSP Szynwałd. Wiele razy pomagał innym ludziom, teraz trzeba pomóc jego rodzinie. A rodzina Mariusza to żona, dwójka dzieci i siostra, którą się opiekuje.” – powiedział Robert Gutowski, komendant PSP w Grudziądzu.

Do pożaru doszło w czwartkową noc (5 styczeń 2017 r.) o godzinie 3:18, przy ulicy Długiej 1 w Szynwałdzie. Palił się kompleks budynków gospodarczych połączonych z budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym. Na miejscu działało 11 zastępów z z PSP JRG1 i JRG2 Grudziądz oraz OSP: Szynwałd, Łasin, Szonowo, Szembruk i Zawdzka Wola. Działania zakończono o godzinie 11:00.

Straty oszacowano na ok. 200 tys. zł. Spaleniu uległa część gospodarcza, samochód, sprzęt rolniczy oraz kotłownia przez którą rodzina nie mogła wrócić do budynku. Strażakom udało się obronić część mieszkalną. Właścicielem budynku jest funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.

Na miejsce działań w czwartek przybył Komendant Wojewódzki st.bryg. Janusz Halak oraz Komendant grudziądzkiej komendy bryg. Robert Gutowski – obaj zadeklarowali wsparcie pogorzelcom.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc, prosimy uprzejmie wpłacać pieniądze na konto poszkodowanego Mariusza Drab.
numer konta: 26 9500 0008 0009 4357 3000 0001
z dopiskiem: „Pomoc dla strażaka Mariusza”

Foto: KM PSP Grudziądz

o autorze

Redakcja