Wczoraj około godziny 15:40 na drodze krajowej nr 6 niedaleko miejscowości Pogorzelice doszło do kolizji ciągnika rolniczego z samochodem dostawczym volkswagen crafter.&

Na miejsce zadysponowano policję, pogotowie ratunkowe, zastęp z JRG Lębork oraz zastęp z OSP Nowa Wieś Lęborska.&Kolizję na krajowej „szóstce” spowodował 72-letni kierowca ciągnika. Wyjechał on z drogi podporządkowanej wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu dostawczego.

Kierowca busa miał mało czasu na decyzję, albo uciekać na przeciwny pas ruchu, gdzie z naprzeciwka jechał samochód ciężarowy, albo na pobocze. Wybrał drugą opcję, Niestety nie udało się uniknąć zderzenia. Samochód dostawczy marki Volkswagen zahaczył o ciągnik, który w wyniku zderzenia obrócił się dwa razy wokół własnej osi, tracąc przednie koło. Kierujący busem wpadł do rowu.

Na szczęście na miejscu zdarzenia nie była potrzebna pomoc medyczna. Kierujący busem wysiadł z samochodu o własnych siłach. Natomiast kierowca ciągnika doznał tylko drobnych obrażeń, mimo iż wyrzuciło go z pojazdu na drogę. Badania alkomatem wskazały, że kierujący traktorem był pod wpływem alkoholu.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w samochodzie dostawczym, zneutralizowanie rozlanych substancji ropopochodnych oraz posprzątanie części powypadkowych. Ratownicy kierowali rówież ruchem, który na czas trwania działań odbywał się wahadłowo.

Niestety, kilka godzin później, około godziny 19:00 lęborska policja została poinformowana o tym, że mężczyzna prowadzący ciągnik targnął na swoje życie – powiesił się w piwnicy swojego domu. O zdarzeniu policję poinformowali członkowie rodziny.

o autorze

Redakcja