Dzisiaj rano, około godziny 7:50 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Za miejscowością Pogorzelice (powiat lęborski, gmina Nowa Wieś Lęborska), kierujący samochodem ciężarowym TIR z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem osobowym – dwie osoby, w tym dziecko poniosły śmierć.

[galeria=5,prawa]Do tego tragicznego zdarzenia doszło przed godziną 8:00. 55- letni kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco z niewyjaśnionych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, zahaczył o samochód osobowy marki skoda, którego kierowca zdążył uciec i skręcić w boczną drogę.

Niestety nie mieli tyle szczęścia pasażerowie renault megane w którego iveco wjechało z całym impetem. Auto zostało zmiażdżone i wylądowało kilkadziesiąt metrów dalej od miejsca zderzenia.

[galeria=2,lewa]Kierujący samochodem osobowym renault 33- letni mieszkaniec Grójca poniósł śmierć na miejscu. Ratownikom medycznym, oraz lekarzom nie udało się również uratować życia około dwu letniego dziecka, dziewczynki, które zmarło w Lęborskim szpitalu. Trzecia osoba podróżująca, 28- letnia kobieta z licznymi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Gdańsku – prawdopodobnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.&

Strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Lęborku zabezpieczyli teren działań, udzielali wraz z ratownikami medycznymi pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a także zabezpieczyli teren lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po pracy grupy dochodzeniowej i prokuratora, ratownicy straży pożarnej przystąpili do porządkowania jezdni z części powypadkowych oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Policjanci badają okoliczności tego wypadku.


Zdjęcia także dzięki uprzejmości i współpracy 4tygodnie.

o autorze

Redakcja