Pięć osób poszkodowanych w tym dwoje poważniej to bilans wypadku drogowego do którego doszło na łuku drogi w miejscowości Pogorzelice (powiat Lęborski, gmina Nowa Wieś Lęborska).&

Około godziny 13:30 oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej przy Komendzie Powiatowej PSP w Lęborku otrzymał zgłoszenie o wyp[adku drogowym na krajowej 6 w miejscowości Pogorzelice. Natychmiast na miejsce udały się służby ratownicze – pogotowie ratunkowe, policja oraz zastęp GBArt i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku.

[galeria=6,prawa]Na miejscu zdarzenia okazało się, że doszło do tak zwanej „czołówki” dwóch samochodów osobowych na łuku drogi. W wyniku tego zdarzenia pięć osób zostało poszkodowanych w tym dwoje poważniej (także kursanci na prawo jazdy) – zostały przewiezione do Szpitala w Lęborku.

– Uczestnicy wypadku doznali obrażeń twarzy oraz urazu obojczyka. Instruktror pozostał w lęborskim szpitalu. Pozostali uczestnicy wypadku po opatrzeniu zostali zwolnieni do domu. – informuje Daniel Pańczyszyn z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Przez około dwie godziny ruch w tym miejscu był bardzo utrudniony. Policja bada przyczyny tego wypadku.

Siły i Środki:

  • 471[G]90 SLOp Nissan Pick-up,
  • 471[G]21 GBArt 1,6/16 Star-Man,
  • Pogotowie Ratunkowe,
  • Policja.

o autorze

Redakcja