W Łaziskach (województwo śląskie) przy granicy z Czechami 31 marca doszło do pożaru traw. Na miejscu Strażacy Ochotnicy z lokalnej jednostki próbując walczyć z zagrożeniem zostali zaatakowani przez właściciela pola.

Po przybyciu na miejsce Ochotniczej Straży Pożarnej z Łazisk okazało się, że płonie łąka po stronie czeskiej granicy. W związku z tym, że kawałek dalej znajdował się las i istniało realne zagrożenie rozprzestrzenienie się ognia Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Wszystkiemu przeszkodził właściciel pola, który zachowywał się agresywnie w stosunku do strażaków. Próby uspokojenia gospodarza nie przyniosły zamierzonego skutku, dlatego w trosce o zdrowie i życie strażaków, akcja została przerwana.

OSP Łaziska

Po przyjechaniu na teren działania Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej z Wodzisławia doszło do drugiej potyczki z właścicielem pola, tym razem wyposażonym w piłę spalinową i siekierę. Na szczęście nie doszło do ich użycia.

Na teren pożaru została wezwana Policja. Gdy wezwani funkcjonariusze przyjechali okazało się, że strażacy przystąpili już do działań i awanturnika już nie było.

Fot. OSP Łaziska

o autorze

Redakcja/K