Dla każdego z Was jednostka, w której służycie jest na swój sposób wyjątkowa. Remizy rozmieszczone na terenie całej Polski łączy fakt, iż wszystkie mają piękną historię, są oplecione ogromem wspomnień, posiadają gorszy lub lepszy sprzęt oraz wspaniałych ludzi, których łączy ta sama pasja.

Dla większości z Was straż pożarna oraz wszystko co z nią związane (czerwone wozy, remiza, adrenalina, poświęcenie, czy wyjąca syrena) jest Wasza największą pasją, której całkowicie się oddaliście. W wielu przypadkach to właśnie w murach strażnicy poznaliście miłość swego życia oraz zawiązaliście nowe przyjaźnie. Dzięki wyjazdom do akcji zrozumieliście co znaczy „ciężka praca”, nabraliście pewności siebie, odwagi i uwierzyliście w swoje siły. Jednym słowem – staliście się lepszymi ludźmi.

Doskonale zdajecie sobie sprawę, że niesienie pomocy jest najpiękniejszą rzeczą, jaką można podarować drugiemu człowiekowi. Remiza jest często waszym drugim domem, spędzacie w niej większość wolnego czasu. W wielu przypadkach przygoda ze strażą rozpoczęła się „od małego na całego”, przez strażackie korzenie, powołanie odziedziczyliście w genach.

Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl tworzy nie tylko „remizowa załoga”, ale w dużej mierze Wy – czytelnicy. Chcielibyśmy rozpocząć cykl artykułów, w których to Wy będziecie prezentować nam jednostki, w których służycie!

W treści zawrzyjcie takie informacje jak:

  • historia
  • sprzęt
  • osiągnięcia
  • plany na przyszłość
  • ludzie
  • akcje ratowniczo-gaśnicze, które zapadły Wam w pamięci

Pamiętajcie, aby tekst był spójny oraz nie za krótki – nie macie ograniczenia na ilość słów. Na odbiorców bardzo dobrze działa obraz, dlatego w materiale mile widziane są filmiki video prezentujące Waszą jednostkę. Nie dajemy Wam także limitu na zdjęcia. Nie zabraniamy kreatywności!

W razie problemów prosimy o kontakt e-mail na biuro@remiza.pl.

Do dzieła!

o autorze

Redakcja