12 stycznia 2014r. o godzinie 17:00 na Placu Armii Krajowej przed Domem Kultury w Mielcu odbył się pokaz ratownictwa drogowego, który został zorganizowany przez Automobilklub Mielecki, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu oraz Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Mielcu w związku z 22 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Założeniem pokazów był wypadek drogowy: zderzenie samochodu osobowego z motocyklem. Kierowca jednośladu wylądował na masce pojazdu osobowego, podczas gdy motor wciął się pod osobówkę. Dziecko, które było pasażerem pojazdu osobowego doznało szoku powypadkowego i biegało wokół samochodu, natomiast kierowca miał uraz nóg.

Pierwsza na miejscu zdarzenia była dwójka ratowników drogowych PZM z Automobilklubu mieleckiego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym oraz wezwali służby ratunkowe.

Niedługo po tym, na miejscu zjawił się zastęp straży pożarnej z JRG-1 w Mielcu oraz zespół specjalistyczny z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Ratownicy medyczni zabrali poszkodowanego motocyklistę do szpitala oraz zajęli się będącym w szoku dzieckiem.

Strażacy rozcięli drzwi oraz dach pojazdu, w celu wydostania poszkodowanego kierowcy z wraku samochodu, udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali pogotowiu ratunkowemu, które całą trójkę poszkodowanych przetransportowało do Szpitala Powiatowego w Mielcu.

Siły i środki na miejscu akcji:

  • Mercedes Benz Sprinter 313CDI (S) – PSPR w Mielcu
  • 501[R]25 – GCBA 5/32 MAN TGM 18.290/PUH Stolarczyk – JRG-1 Mielec

o autorze

Redakcja