Komisarz Paweł Wieliczko – oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wyciągnął mężczyznę z płonącego samochodu, po czym natychmiast wezwał pomoc. W czasie, gdy informował telefonicznie o zdarzeniu drogowym, doszło do trzech eksplozji wewnątrz pojazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dzięki pomocy policjanta człowiek uwięziony w samochodzie został uratowany.

Policjant wracał ze swoją rodziną do domu, gdy zauważył na poboczu drogi płonący samochód. Przewrócony na jezdnię słup energetyczny, brak oświetlenia ulicznego oraz uszkodzenia auta wskazywały na wypadek drogowy. Funkcjonariusz podszedł do pojazdu i usłyszał dobiegające z wewnątrz wołanie o pomoc. Natychmiast przystąpił do ratowania osoby zakleszczonej w samochodzie.

Ponieważ płomienie objęły już miejsce kierowcy, podszedł do drzwi od strony pasażera, odgiął je i z wnętrza wyciągnął młodego mężczyznę. Mundurowy upewnił się, że w środku pojazdu nikogo więcej nie ma. Poszkodowanego odciągnął w bezpieczne miejsce. Następnie sprawdził, czy jest on przytomny i wezwał pomoc. Dzięki pomocy funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Wołominie młody mężczyzna żyje.

Źródło: Policja.pl

o autorze

Redakcja