Komenda Miejska PSP w Gdańsku za ponad dwa miliony złotych rozbuduje poligon Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej ‘GDAŃSK’.

Poligon gdańskiej grupy znajduje się za strażnicą Posterunku JRG 2 (w przyszłości JRG 6) przy ulicy Jabłoniowej.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy, pierwszy będzie realizowany w latach 2022-2023, a drugi w 2024 roku. W ramach pozytywnie rozstrzygniętego przetargu zrealizowany będzie pierwszy etap o wartości prawie 2,2 mln zł. Środki na rozbudowę będą pochodziły z budżetu państwa w ramach programu modernizacji. 

Na poligonie powstanie garaż dwustanowiskowy z niezbędnymi instalacjami; imitacja budynku z monolityczną klatką schodową, szybem windowym oraz garażem dwustanowiskowym z zarwaną konstrukcją dachu i stropów; stanowisko techniczne do działań na wysokości i stanowisko do działań technicznych z imitacją garażu, częściowo zarwaną klatką schodową i zagruzowaną piwnicą. Do tego niektóre istniejące elementy zostaną rozbudowane i przeniesione.

Istniejące stanowiska wraz z dobudowanymi elementami mają imitować budynki mieszkalne i usługowe zniszczone po wystąpieniu katastrofy budowlanej. Całość poligonu zostanie dodatkowo obsypana gruzem o różnej strukturze. Rozbudowa umożliwi przeprowadzanie recertyfikacji ONZ według standardów międzynarodowej grupy doradczej ds. poszukiwania i ratownictwa INSARAG – napisano w dokumentacji.

Foto. KM PSP Gdańsk

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl