W dniu 08.10.2015r w siedzibie firmy SZYBICKI Sprzęt i Zabudowa Pojazdów Specjalnych w Koziegłowach koło Poznania, odbyło się jednodniowe szkolenie w zakresie obsługi i eksploatacji lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych i przyczepy specjalnej wraz z wyposażeniem. 

Pojazdy te znajdą się na wyposażeniu poligonowych wojskowych straży pożarnych jeszcze w tym roku. Umożliwią szybki dojazd, zlokalizowanie zarzewia ognia i ugaszenie pożaru w zarodku. Zdaniem wojskowych strażaków tego rodzaju inwestycje są najlepszym przykładem przemyślanego i rozsądnego wydatkowania budżetowych środków finansowych. Te samochody, za każdym razem kiedy wyjadą do akcji będą oszczędzały dziesiątki tysięcy złotych strat materialnych generowanych środowisku naturalnym, a wywołanych procesem szkolenia wojsk.

Celem szkolenia było opanowanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu eksploatacji i obsługi lekkich poligonowych samochodów pożarniczych. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele Wojskowej Straży Pożarnej – przyszli użytkownicy samochodów pożarniczych.

Źródło: WOP

o autorze

Redakcja