W środę 14 maja 2014r. przed godziną 22:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Chocianowskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Fabryczną w Polkowicach. Na łuku drogi czołowemu zderzeniu uległy dwa pojazdy osobowe marki Mercedes.

Na miejsce zdarzenia jako pierwszy przybył zespół ratownictwa medycznego P-6, ratownicy przystąpili do udzielania pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Chwilę później przybyło wsparcie w postaci specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego S-5 oraz dwóch zastępów z JRG Polkowice i patrol policji.

Ratownicy udzielili w sumie pomocy medycznej trzem uczestnikom zdarzenia. Poszkodowanych przetransportowano na badania do szpitali. &&

27-letni mieszkaniec Chocianowa, który spowodował kolizję miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kierujący odpowie teraz za spowodowanie kolizji oraz za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. &

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanych z pojazdów, udzieleniu pomocy przedmedycznej i neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu akumulatorów.

Siły i środki:

  • 531[D]22 – GBA 2,5/27 – Iveco Eurocargo – JRG Polkowice
  • 531[D]25 – GCBA 5/40 – MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice
  • S-5 – Mercedes Sprinter 319 – PR Legnica ZRM Polkowice
  • P-6 – Mercedes Sprinter 319 – PR Legnica ZRM Polkowice
  • Policja
  • Służba Drogowa

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz do śledzenia fanpage na facebooku!&

o autorze

Redakcja