Dzisiaj o godzinie 02:00 w nocy do stanowiska kierowania KP PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu oraz pożarze mieszkania przy ul. Legnickiej 7 w Polkowicach. Na miejsce jako pierwsi przybyli policjanci, którzy rozpoczęli ewakuację osób postronnych z miejsca zdarzenia.

Mieszkanie w całości objęte było już pożarem. Wejście do budynku nie było możliwe ze względu na bardzo silne zadymienie. Chwilę później na miejsce przybyły dwa zastępy oraz autodrabina z JRG Polkowice i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Do strefy zadymionej wprowadzono strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych. Strażacy wyważyli drzwi oraz podali prąd wody w natarciu na płonące wyposażenie mieszkania. W tym samym czasie prowadzona była ewakuacja mieszkańców oraz udzielana była im pomoc medyczna. Kilka chwil później dziania ratowniczo – gaśnicze odciążył przybyły na miejsce zastęp z OSP Sobin oraz kolejna karetka pogotowia.

Po ugaszeniu pożaru budynek został dokładnie przeszukany oraz oddymiony. Strażacy ewakuowali w sumie 30 osób, trzy osoby ratownicy przewieźli do placówki medycznej. Nie jest to jednak ostateczny bilans gdyż część lokatorów zgłosiła się do szpitala na własną rękę. Czynności wyjaśniające przyczyny pożaru prowadzi policja.

W ciągu dobry strażacy z powiatu polkowickiego wyjeżdżali do śmiertelnego potrącenia w Chocianowie, pożaru budynku gospodarczego w Koźlicach, pożaru traw w Przemkowie, pożaru sterty słomy w Krzydłowicach, plamy oleju w Polkowicach, pożaru śmietnika w Grębocicach i sadzy w kominie w Przemkowie.

Siły i środki:

  • 531[D]21 – GBA 2,5/16 Mercedes Atego 1325 – JRG Polkowice
  • 531[D]25 – GCBA 5/40 – MAN TGM 18.340/ISS – JRG Polkowice
  • 531[D]51 – SD-30 – Iveco Magirus – JRG Polkowice
  • 539[D]66 – GCBA 5/32 – Jelcz 442 – OSP Sobin
  • S-5 – Mercedes Sprinter 319 – PR Legnica ZRM Polkowice
  • P-6 – Mercedes Sprinter 319 – PR Legnica ZRM Polkowice
  • Policja

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz&polubienia naszego profilu na Facebook'u.

o autorze

Redakcja