15 kwietnia 2016 roku około godziny 13:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu Drogi Krajowej numer 3 oraz Drogi Krajowej numer 12 w pobliżu miejscowości Radwanice. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych.

Kierujący jednego z nich został zakleszczony w kabinie. Do jego uwolnienia strażacy użyli zestawu narzędzi hydraulicznych. Po trudnych zmaganiach ze zmiażdżoną kabiną kierującego udało się wyciągnąć, po czym został on przekazany dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ze względu na stan poszkodowanego, m.in poważne obrażenia kończyn dolnych, podejrzenie urazów wewnętrznych,  poproszono o zadysponowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

DSC_0029 (Kopiowanie)

Po około 20 minutach Ratownik 15 z bazy HEMS Zielona Góra wylądował na skrzyżowaniu Drogi Krajowej numer 3 z Drogą Krajową numer 12, gdzie następnie lekarz ocenił stan poszkodowanego i zapadła decyzja o przetransportowaniu go do szpitala w Zielonej Górze.

DSC_0077 (Kopiowanie)

Jak wstępnie udało się ustalić funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, to kierujący Ranult Magnum przyczynił się do tego wypadku drogowego. Nie zachował on należytej ostrożności przed poprzedzającym go pojazdem i uderzył w tył naczepy Scanii, która zgodnie z przepisami zatrzymała się przed skrzyżowaniem oczekując na zielone światło.

DSC_0214 (Kopiowanie)

Kierujący Scanią nie odniósł żadnych obrażeń. Droga Krajowa numer 3 w kierunku Zielonej Góry jak i Wrocławia była całkowicie zablokowana do około godziny 18:00, natomiast Droga Krajowa numer 12 była przejezdna z niewielkimi utrudnieniami.

DSC_0095 (Kopiowanie)