Strażacy z OSP Kwielice (pow. polkowicki) wzbogacili się o nowoczesny pojazd ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Mercedes Benz Atego 1429. Pojazd został zabudowany przez firmę Bocar.

Auto kosztowało 589 896 tys. zł, z czego 170 tys. pochodzi z budżetu gminy. Reszta pieniędzy pozyskana została z WFOŚiGW we Wrocławiu, Zarządu Głównego Związku OSP RP, Starostwa Polkowickiego, Urzędu Marszałkowskiego, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Samochód wyposażony jest w autopompę i zbiornik na wodę o pojemności 2500 l. Ma również zbiornik na środek pianotwórczy o&pojemności&250 l. Prowadzi szybkie natarcie z odległości 60 metrów. Ma również maszt oświetleniowy sterowany zdalnie, wentylator do przewietrzania zadymionych pomieszczeń, agregat prądotwórczy i sprzęt do ratownictwa medycznego i technicznego.&

Przypominamy, że Ochotnicza Straż Pożarna z Kwielic w lipcu br. decyzją Komendanta Głównego została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Wóz jest już wprowadzony do podziału bojowego i czeka na swój pierwszy wyjazd do akcji. Oficjalne przekazanie pojazdu nastąpi 23 listopada.&Nowoczesny mercedes zastąpi wysłużone&samochody, które zostaną przekazane do innych jednostek OSP z terenu gminy Grębocice.&

o autorze

Redakcja