Dzisiejszego dnia (12 grudnia 2012) po godzinie 9:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 3 przed skrzyżowaniem z drogą krajową nr 12.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki na rumuńskich tablicach rejestracyjnych, jadąc w kierunku Zielonej Góry podczas skrętu w lewo wpadł w poślizg. Rumuńska ciężarówka zjechała na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doszło do zderzenia z drugim samochodem ciężarowym. Na miejscu są funkcjonariusze i prokurator, którzy ustalają szczegółowy przebieg wypadku – powiedziała Daria Solińska z polkowickiej policji.

Kierowca ciężarówki na rumuńskich numerach rejestracyjnych który spowodował zdarzenie został przewieziony do szpitala w Głogowie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Kierowca drugiej ciężarówki na wskutek zderzenia został zakleszczony w kabinie pojazdu. Przybyły na miejsce specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon polskiego kierowcy.

Droga do czasu usunięcia wraków pojazdów będzie całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

o autorze

Redakcja