4 maja w sobotę przed godziną 6:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 3 ze zjazdem na Sucha Górną oraz Kazimierzową. Kierujący samochodem osobowym marki audi z nieznanych jak dotąd przyczyn uderzył w słup sygnalizacji świetlnej – zginął na miejscu.

Informację o całym nieszczęśliwym zdarzeniu odebrał około 6:00 rano oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w KP PSP Polkowice. Natychmiast w dane miejsce zostały zadysponowane odpowiednie siły i środki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Polkowicach, zespół pogotowia ratunkowego oraz patrol policji.

Na miejscu zdarzenia potwierdzono informacje, że samochód osobowy audi a4 wbił się z impetem w słup. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz wykonano dostęp do poszkodowanego, niestety – mimo szybkiej reakcji służb przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon poszkodowanego. Przez kilka godzin ruch w stronę Zielonej Góry odbywał się jedną nitką jezdni – trwały specjalistyczne czynności policyjne z udziałem prokuratora.

Do zdarzenia zadysponowano:

  • 531[D]21 – GBA 2,5/16 – Mercedes Atego 1325 – JRG Polkowice
  • 531[D]22 – GBA 2,2/16 – Iveco Magirus – JRG Polkowice
  • S-5 – Mercedes Sprinter 319 – PR Legnica ZRM Polkowice
  • Policja

o autorze

Redakcja