Wczoraj około godziny 17:00 oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 3 przy wjeździe do Polkowic. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów osobowych.

Samochód osobowy marki Renault Scenic uderzył w tył samochodu Peugeot 307, następnie przekoziołkował do pobliskiego rowu i zatrzymał się na boku. Po uderzeniu pojazd stanął w płomieniach. W trakcie uderzenia kierujący „wyleciał” z pojazdu i znalazł się poza nim. Świadkowie będący na miejscu podjęli akcję reanimacyjną. Niestety nawet przybyłe na miejscu  służby ratunkowe nie były stanie uratować jego życia – lekarz stwierdził zgon na miejscu.

2

Powierzchowne obrażenia odniosła osoba podróżująca Peugeotem. Droga w kierunku Lubina była całkowicie zablokowana – następnie ruch puszczono jedną nitką drogi. Przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pod nadzorem prokuratora.

Siły i Środki: 

531[D]22 – GBA Iveco Eurocargo – JRG Polkowice
531[D]25 – GCBA MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice
S5 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
P6 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
B992 – Kia Cee’d SW – KPP Polkowice
B997 – Kia Cee’d SW II – WRD KPP Polkowice
Grupa dochodzeniowo – śledcza – KPP Polkowice
Prokuratura rejonowa w Lubinie.

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.