Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach wraz z Ratownikami Medycznymi i Lekarzami z Zespołów Ratownictwa Medycznego z Polkowic dołączyli się do akcji „Szlachetna Paczka”.

Inicjatorem akcji w Komendzie Powiatowej PSP w Polkowicach jest młodszy aspirant Piotr Wandycz – gdy podzielił się swoim pomysłem z pozostałymi strażakami i ratownikami nie musiał długo czekać na ich odzew. Wspólnymi siłami zakupiono lodówkę, odkurzacz, artykuły spożywcze, czy artykuły codziennego użytku ( proszki do prania itp ). Zbiórka była spontaniczna i większość z pracowników Państwowej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego chętnie wzięła udział w tej akcji.

Młodszy aspirant Piotr Wandycz wytypował jedną rodzinę, do której trafiły dary. Jest to rodzina dwuosobowa – Pani Ania ( 72l.) wraz z 15 – letnią wnuczką. Kobieta w przeszłości adoptowała dziewczynkę – dała jej dom, rodzinę, miłość. Los sprawił, że dzisiaj sama potrzebuje pomocy.

W sobotę w godzinach porannych, do domu starszej Pani, podjechał ambulans pogotowia ratunkowego wraz z wolontariuszem szlachetnej paczki, delegacją dwóch strażaków, oraz ratownika medycznego i jego synka. Wszyscy wspólnie przekazali dary dla rodziny.

Sytuacja ta pokazuje, jak szlachetnym można być człowiekiem – strażacy oraz ratownicy zapowiadają, że będą kontynuować tego typu akcje.

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.