29 lutego 2016 roku po godzinie 10:40 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Drodze Krajowej numer 3 za Polkowicami. 

Doszło tam do zderzenia boczno – czołowego dwóch pojazdów osobowych marki BMW i Skoda. Według informacji służb trzy osoby zostały poszkodowane. Zostały one przewiezione przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala w Głogowie. Początkowo pomoc medyczna została udzielona przez strażaka z JRG – H Lubin, który najechał na to zdarzenie, następnie poszkodowanych przejęli strażacy z JRG Polkowice oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego z Lubina i Polkowic. Jak się okazało poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

DSC_0020 (Kopiowanie)

Droga Krajowa numer 3 w kierunku Zielonej Góry jak i Wrocławia była chwilowo zablokowana. Na miejscu pracowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach którzy ustalą przebieg zdarzenia.

Siły i środki:

531[D]22 – GBA Iveco Eurocargo – JRG Polkowice
531[D]25 – GCBA MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice
531[D]92 – SLRr Mitsubishi L200 – JRG Polkowice
S5 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
P4 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Lubin
BB982 – Fiat Doblo – KPP Polkowice

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.