6 listopada 2015 roku około godziny 15:30 Państwowa Straż Pożarna w Polkowicach otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze pomiędzy Chocianowem o Chocianowcem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano wszystkie służby ratownicze.

Jak się okazało przed miejscowością Chocianowiec od strony Chocianowa na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Audi A4. Poszkodowane zostały dwie osoby – kierujący pojazdami. Pierwszej pomocy dla poszkodowanych udzielili strażacy z OSP Chocianów, OSP Trzebnice oraz JRG Polkowice, gdzie następnie zostali oni przekazani dla ratowników medycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego z Polkowic. Obydwie osoby zostały przewiezione do szpitala w Lubinie. U jednej z poszkodowanych prawdopodobnie doszło do urazu głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa.

Droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana. Na miejscu swoje czynności prowadzą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Grupy Dochodzeniowo – Śledczej z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Zobacz siły i środki

531[D]21 – GBA Mercedes Benz Atego – JRG Polkowice

531[D]25 – GCBA MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice

539[D]61 – GLBa Iveco Daily IV – OSP Chocianów

539[D]63 – GBA MAN TGL – OSP Trzebnice

S5 – Mercedes Benz Sprinter Bluetec – ZRM Polkowice

P3 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice

B997 – Kia Cee’d SW – WRD KPP Polkowice

Renault Trafic – Grupa KPP Polkowice

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.