W dniu 24 września 2015r. 7.00 ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie wyruszył kolejny konwój polskich strażaków z pomocą humanitarną.

Konwój został zorganizowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem i udaje się na Węgry z uwagi na oficjalną prośbę władz tego kraju przekazaną za pośrednictwem Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności o pomoc humanitarną w związku z napływem uchodźców. Podobnie jak poprzednie konwoje skierowane do Niemiec i tym razem polscy strażacy dostarczą sprzęt niezbędny do organizacji pomocy uchodźcom. W skład konwoju wchodzą trzy zastępy z terenu woj. łódzkiego oraz mazowieckiego, które przewożą 250 kompletów (łóżka, materace, koce, prześcieradła, śpiwory).

Powrót do kraju planowany jest na 26 września 2015r.

Źródło: SA PSP Kraków

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.