Państwowa Straż Pożarna przekaże stronie niemieckiej 800 łózek polowych dla uchodźców. Jeszcze wczoraj ze Szczecina odjechały 3 samochody z transportem 300 łóżek z materacami w ramach pomocy transgranicznej, które już dotarły do miejscowości Rostock w Niemczech.

Kolejny transport 400 łóżek z materacami już jest w drodze do Szczecina. Pomoc przekazali strażacy z województw  mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie zapewni kolejnych 100 kompletów, które następnie zostaną przetransportowane do miasta Rostock.

– Zostaliśmy poproszeni o pomoc w postaci zadysponowania łóżek z materacami, celem przekazania stronie niemieckiej do ewentualnego wykorzystania przy uchodźcach – poinformował TVN24.pl Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie.

– Ta pomoc wynika z umów, porozumienia transgranicznego o współpracy. W momencie gdy my potrzebowaliśmy pomocy ze strony niemieckiej, ta pomoc była natychmiastowa. Poproszono teraz nas, nie pytaliśmy, dlaczego, ile. Jest pomoc potrzebna, to przekazujemy – dodał Tomasz Kubiak.

niemcy12

MSW

 

o autorze

Redakcja