Młodszy kapitan Michał Krawczyk do niedawna był dowódcą zastępu w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Jego życie diametralnie się zmieniło, gdy ciężko zachorował.

W listopadzie 2016 roku w wyniku ciężkiej choroby trafił do szpitala. Trzy tygodnie spędził w śpiączce farmakologicznej – stan zapalny uszkodził mięśnie, nerki, układ metaboliczny, bakterie rozwijały się w błyskawicznym tempie – zaatakowały również krew, ale dzięki wsparciu rodziny, przyjaciół, strażaków, znajomych bliższych i dalszych a także obcych ludzi krew była dostarczana na bieżąco.

W wyniku dużego osłabienia organizmu jego stan z każdym dniem pogarszał się. Pojawiły się kolejne choroby, powikłania – stan był krytyczny. Rokowania były bardzo złe ale lekarze robili wszystko, aby ratować życie Michała. Jedyną szansą na przeżycie była amputacji obu kończyn dolnych. Na szczęście przyniosła ona zamierzony cel i stan zaczął się poprawiać.

W wyniku choroby 32-latkowi amputowano obie nogi powyżej kolan. Teraz potrzeba pieniędzy, aby zapewnić mężczyźnie intensywną rehabilitację i specjalistyczne protezy z elektronicznym kolanem, które pomogą strażakowi w miarę normalnie funkcjonować. Na ten cel potrzebne jest 260 – 300 tysięcy złotych.

Strażacy z piotrkowskiej komendy organizują imprezy, z których dochód zostanie przeznaczony dla ich kolegi z jednostki. Pod koniec kwietnia odbędzie się bieg na 10 kilometrów – „Strażackie 998”. Pieniądze zebrane podczas wpisowego zasilą konto zbiórki.  Kolejna planowana impreza to festyn połączony ze zbiórką pieniędzy przy Komendzie Miejskiej.

Jak pomóc?

1. Za pomocą serwisu pomagam.pl – aby przejść do zbiórki kliknij TUTAJ

2. Przekazując 1% podatku:

W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:

• Wpisać numer KRS: 0000270809
• W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE należy Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację –Krawczyk, 6977


3. Wpłacając symboliczną złotówkę na konto bankowe:

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa
numer rachunku:
62 1600 12860003 0031 8642 6001 (BGŻ BNP Paribas)
tytuł: Krawczyk, 6977

4. UDOSTĘPNIAJĄC ten wpis znajomym

 

 

o autorze

Redakcja