Do groźnego wypadku doszło 21 stycznia w Pomianowie(powiat białogardzki) w zderzeniu gimbusa z ciężarówką rannych zostało 9 osób.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Białogardzie około godziny 14:45. Osoba zgłaszająca poinformowała dyżurnego, że zderzeniu uległ autobus szkolny przewożący dzieci i samochód ciężarowy przewożący drewno.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy ratownicze z JRG w Białogardzie oraz zastęp z OSP w Pomianowie. W chwili przyjazdu jednostek straży pożarnej wszystkie osoby podróżujące gimbusem oraz kierowca ciężarówki znajdowały się już na zewnątrz pojazdów i były zaopatrywane przez przybyłe chwile wcześniej zespoły ratownictwa medycznego.

Po dalszym rozpoznaniu sytuacji strażacy zabezpieczyli tern akcji oraz wspierali zespoły ratownictwa medycznego udzielając poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy przed medycznej. Pond to ze względu na dużą ilość poszkodowanych na polecenie lekarza i za zgodą dowodzącego działaniami ratowniczymi, jedną osobę poszkodowaną strażacy z JRG ewakuowali pojazdem pożarniczym do szpitala w Białogardzie.

Łącznie w wypadku poszkodowanych zostało dziewięć osób w tym siedmioro dzieci w wieku 14-16 lat. Straty oszacowano na około 15 tysięcy złotych. Przyczyny tego zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

Źródło:KG PSP

o autorze

Redakcja