Około godziny 13.40 (14 lipca) na trasie nr 7, na wysokości miejscowości Pasłęk doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jedna osoba poniosła śmierć.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od pracujących na miejscu strażaków oraz policjantów, do wypadku doszło około godziny 13.40. Prowadząca samochod osobowy marki honda jazz 69 – letnia kobieta, jadąca w kierunku Warszawy, na wysokości miejscowości Pasłęk wjechała w tył specjalistycznego pojazdu służby drogowej, który kosił trawę w przydrożnym rowie.

Jak dotąd nie wiadomo co było przyczyną tego, że kobieta zjechała na pobocze i uderzyła w tył pojazdu służby drogowej. Najprawdopodobniej zasłabła, bądź zasnęła za kierownicąwyjaśnia pracujący na miejscu zdarzenia policjant z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Elblągu.

Kobieta została przewieziona karetką pogotowia do Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu. Pasażer jadący z kobietą – 74-letni mężczyzna został ciężko ranny. Jego stan był na tyle poważny, że ratownicy podjęli decyzję o przetransportowaniu go do szpitala za pomocą śmigłowca medycznego. Niestety pomoc przybyła zbyt późno. Mężczyzna po długiej i intensywnej reanimacji zmarł przed przybyciem śmigłowca ratunkowego. Przez parę godzin droga krajowa nr 7 była zablokowana.

Szczegóły tego tragiczengo wypadku zbada policja oraz przybyły na miejsce zdarzenia prokurator sądowy.

Źródło, zdjęcia – elblag24.pl

o autorze

Redakcja