65-letni Ralph McCrory z Spring Hill na Florydzie postanowił skosić trawę. W sierpniowym słońcu czynność ta okazała się jednak zbyt męcząca. Mężczyzna źle się poczuł. Wszedł do domu i poinformował żonę, że najprawdopodobniej ma atak serca.

Ta natychmiast zadzwoniła po strażaków, których siedziba znajdowała się najbliżej. Na miejsce niezwłocznie przybyli ratownicy z Hernando County Fire Rescue. McCrory został przetransportowany do szpitala.

Małżeństwo nie spodziewało się, że niedokończona praca zostanie tak szybko skończona. Po opanowaniu sytuacji strażacy wzięli kosiarkę i skosili resztę trawnika. Zajęło im to 30 minut.

Sytuację postanowił uwiecznić sąsiad. Strażacy nie wiedzieli o tym, że zostali sfotografowani. Zdjęcia trafiły do internetu i wzbudziły niemałe zainteresowanie. Mężczyzna chciał, aby w mediach pojawił się pozytywny akcent.

Autor zdjęć: Jacob Shipp

Nasi ludzie wiele razy zatrzymują się na przykład po to, aby pomóc komuś zmienić oponę. To naprawdę nic wielkiego dla nas, ale bardzo doceniamy fotografa, który był na miejscu i zrobił te zdjęcia – dzięki niemu, ci ludzie mogą zacząć być wreszcie rozpoznawalni. – skomentował Kevin Carroll z Hernando County Fire Rescue.

o autorze

Redakcja