Druh Sebastian Bogdański z OSP Kolno kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku drogowym. Tego nieszczęśliwego dnia jechał swoim VW drogą nieopodal Bartoszyc. W wyniku przymrozków i złych warunków pogodowych stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zderzył się z samochodem Audi 80.

Sebastian do ostatniej chwili próbował manewrować pojazdem w taki sposób, aby nie doprowadzić do zdarzenia czołowego, które byłoby znacznie groźniejsze w skutkach. Odbił w prawo, ale jego volkswagen uderzył w tył audi. Zginął na miejscu. Kierowca i pasażerowie z drugiego samochodu zostali doznali jedynie tylko lekkich potłuczeń ciała. Auto stanęło w płomieniach, jednak zdołali go opuścić przed wybuchem pożaru.

Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia ze łzami w oczach wspominają ten tragiczny dzień, gdzie przyszło im ratować kolegę, a oni nie mogli już nic zrobić.

Sebastian na codzień pomagał tak jak My – ludziom, poświęcał się całym sercem dla innych i często brał udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych, aby ratować ludzie życie, zdrowie, dobytek. Zginął i zostawił swoją rodzinę. 

W tej ciężkiej sytuacji dla jego rodziny, zwracamy się z prośbą o pomoc. Spróbujmy sprawić, aby przez chwilę pojawił się uśmiech na twarzy jego żony i piątki dzieci. Spróbujmy sprawić, aby w te najtrudniejsze w ich życiu święta wiedzieli, że jesteśmy z nimi sercem. JAK JEDNA RODZINA!


Strażacy zbierają podarunki dla dzieci (słodycze, przybory szkolne, ubranka i pieniądze – każda złotówka bedzie wielką pomocą). Zbiórka trwa aż do jutra, 24 grudnia w południe, następnie zostanie osobiście przez naszych druhów przekazana na ręce żony Sebastiana. Prośba aby przed przyjściem do remizy skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 793708443.
Druhowie nie chcą, aby po prostu ktoś przyszedł jak nas nie będzie i zastał zamknięte drzwi. Liczymy, że dołączycie się do naszej akcji. Z góry dziękujemy za okazane serce!

 

Zwracamy się również, jako koledzy, druhowie, redakcja o pomoc finansową!

 

Pomoc finansową można również wpłacać na konto OSP Klebark Wielki

90 2030 0045 1110 0000 0265 2890 Bank BGŻ BNP Paribas o/Olsztyn z dopiskiem

„POMOC DLA RODZINY SEBASTIANA”.

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.