W zeszły wtorek (20.10.2009) w Gdańsku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu medycznego dla jednostek ochotniczych, państwowych straży pożarnych z województwa pomorskiego. Fundacja Bezpieczni w Ruchu Drogowym z siedzibą w Gdańsku wspomogło już w ten sposób wiele jednostek, doposażając je w niezbędny do ratowania życia sprzęt.

[galeria=3,prawa]Około 12:30 reprezentanci poszczególnych jednostek straży pożarnej, a także dwóch szpitali (Szpital Specjalistyczny w Wejherowie, Powiatowy Szpital w Bytowie) zebrali się w siedzibie Fundacji Bezpieczni w Ruchu Drogowym przy ulicy Abrahama. Po części oficjalnej i formalnościach wydano jednostkom torby medyczne PSP-R1 oraz deski ortopedyczne (w zależności od zapotrzebowania). W sumie doposażonych zostało 13 jednostek OSP oraz jedna Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

W imieniu wszystkich chcielibyśmy podziękować fundacji za tak hojną pomoc okazywaną przez wszystkie lata jej działalności. Gratulujemy także obdarowanym, dzięki waszym staraniom pokazujecie innym, że oprócz budżetowych pieniędzy z urzędów gmin, miast jest jeszcze wiele innych dróg, dzięki którym można podnieść gotowość bojową własnej jednostki.

Fot: Andrzej Jakubiak, OSP Strzepcz

o autorze

Redakcja