Po raz kolejny przychodzi nam prosić Was w imieniu naszej czytelniczki o pomoc w promocji pewnej akcji, dzięki któremu strażak z OSP Luzino, ratowniczka z Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Wejherowie będzie mogła spełnić swoje małe marzenie – nauczać społeczność pierwszej pomocy.

Mowa o Magdzie Miler, która od kilku lat ściśle połączyła swoje życie z pierwszą pomocą. Jak sama mówi i pisze, chce uczyć innych, jak ratować życie drugiemu człowiekowi. Na co dzień czynnie działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Luzinie (Pomorskie) oraz w Grupie Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Wejherowie. Choć studiuje Budowę Maszyn na Politechnice Gdańskiej, bliższe jej sercu jest ratownictwo, dzięki któremu naprawdę się spełnia. Magda bierze udział w akcji „Stypendium z Wyboru”. Aplikuje ona o kurs instruktora pierwszej pomocy oraz zakup fantoma, który umożliwi jej prowadzenie szkoleń..

&

  • Co należy zrobić, by pomóc jej wygrać?

Wystarczy wejść na tą stronę (klik) oraz zagłosować przyznając Magdzie pięć gwiazdek. Stypendium otrzymają te osoby i grupy, które zdobędą najwięcej głosów. Im większa kwota, o którą ubiega się kandydat/grupa, tym trochę trudniej jest zdobyć stypendium – więc każdy głos się liczy! Głosować można tylko do 22 stycznia, dlatego prosimy o udostępnienie tej aktualności na swojej tablicy w serwisie Facebook oraz NK.pl.

&

  • Czym jest Stypendium z Wyboru?

Stypendium z Wyboru jest unikalnym programem stypendialnym skierowanym do studentów i absolwentów (do jednego roku od ukończenia studiów). Mogą oni brać w nim udział w programie indywidualnie lub grupowo (maksymalnie 5 osób). Warunkiem ubiegania się o fundusze na realizację wybranego celu jest złożenie aplikacji w formie filmiku, nagrania, prezentacji lub tekstu.&O wyborze laureatów decydują wyniki otwartego głosowania. Pieniądze na Stypendia z Wyboru pochodzą od naszych Mecenasów.

&

o autorze

Redakcja