Kolonia. Ponad stu strażaków postawił na nogi telefon mężczyzny, który zgłosił, że widzi dym przy jednej z wież kolońskiej katedry.

Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny to największy i najważniejszy kościół w Kolonii i jeden z symboli Niemiec. Każdego roku świątynie odwiedzają miliony turystów i pielgrzymów. Jej budowa trwała ponad 600 lat.

Około godziny pierwszej w nocy do straży pożarnej zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że widzi dym przy jednej z wież, która ma około 157 metrów wysokości. Sprawę potraktowano poważnie i na miejsce zadysponowano ponad stu strażaków i 31 samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych.  

Po sprawdzeniu całej katedry okazało się, że to fałszywy alarm. Mężczyzna wziął za dym, chmurę, która otaczała wieżę i z dołu do złudzenia przypominała kłęby dymu. Cała akcja trwała godzinę.

"Der Kölner Dom brennt" – hieß es in der Nacht! Am Ende war's nur eine tief hängende Regenwolke. Puh, falscher Alarm! Krasse Nummer – aber Hauptsache, der Dom ist sicher! 😅😅

Opublikowany przez Radio Köln Środa, 8 stycznia 2020

Foto. Radio Köln

o autorze

Redakcja/Łukasz