Ponad 209 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości dla OSP

Ponad 209 milionów złotych do tej pory trafiło do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z Funduszu Sprawiedliwości.

Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, przekazane środki pozwoliły na zakup ponad 180 samochodów, quadów, tysięcy zestawów ratownictwa medycznego, defibrylatorów, pilarek, sprzętu ratownictwa technicznego, kamer termowizyjnych, sprzętu łączności, hełmów itp.

Udzielanie tak wielkiego wsparcia dla służb ratujących życie i zdrowie pokrzywdzonych jest możliwe dzięki rozszerzeniu formuły działania Funduszu Sprawiedliwości. Zgodnie z przygotowanym programem o wsparcie mogą się ubiegać – w ramach ogłaszanych w kolejnych województwach naborach wniosków – gminy i miasta na prawach powiatów z całego kraju. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafia do poszczególnych jednostek OSP – przekazał resort.

Od samego początku zmian wydawanie środków z Funduszu Sprawiedliwości jest krytykowane przez wielu polityków. Według nich Fundusz zamiast pomagać ofiarom przestępstw wykorzystywany jest do promowania osób związanym z ministrem Zbigniewem Ziobro.

Fundusz Sprawiedliwości skontrolowała Najwyższa Izba Kontroli. Kontrolerzy stwierdzili, że stał się on funduszem do finansowania wszystkiego.

Exit mobile version