Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs dla samorządów pod nazwą ‘Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2018’ na zadania z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Na realizację konkursu Zarząd przeznaczył 1 mln 200 tysięcy złotych. Samorządy mogą starać się o dofinansowanie zadania polegającego na zakupie lekkiego, średniego lub ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego – do 100 tys. zł, środków trwałych – wyposażenia technicznego do 20 tys. zł i środków bieżących – wyposażenia technicznego – do 10 tys. zł.

Przy ocenianiu wniosków będzie brany m.in. dochód na jednego mieszkańca, udział środków finansowanych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł, wyciąg z uchwały budżetowej potwierdzający zabezpieczenie środków (w przypadku zakupu samochodów), dofinansowanie w latach 2013-2017 w ramach konkursu ‘Poprawa bezpieczeństwa…’ i ilość interwencji w 2017 roku.

Nabór wniosków trwa do 26 kwietnia.

W komisji konkursowej są Dyrektorzy Departamentów Obszarów Wiejskich i Naturalnych i Wydziału Bezpieczeństwa, Przedstawiciel Departamentu Marszałka i dwóch Inspektorów z Wydziału Bezpieczeństwa.

Foto. OSP Miękinia/facebook.com/STRAZMIEKINIA

o autorze

Redakcja/Łukasz