Dzisiaj tuż przed godziną 8:00 na skutek orkanu Ksawery doszło do tragicznego zdarzenia. Na jadący samochód osobowy na drodze między Porajem a Wickiem (woj. pomorskie) spadło drzewo.

Samochodem osobowym marki Volkswagen Touran podróżowały cztery osoby, trzy z nich poniosły śmierć na miejscu. Czwarta była reanimowana na miejscu tragedii, a następnie została przewieziona do szpitala w Lęborku. Jej stan jest ciężki. Aby ją wydostać konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Mężczyźni są pracowanikami firmu budowlanej. Jechali ze Słupska do pracy w Łebie.

Drzewo uderzyło w samochód po przekątnej od lewego tylnego siedzenia do prawego przedniego, miażdżąc cały przedział pasażerski. Na drodze nie było śladów hamowania. Ofiarami są mężczyźni w wieku: kierujący -&23 lata (jutro ukończyłby 24), pasażer z przodu 54-lata, pasażer z tyłu za kierowcą – 52 lata. Ciała są nadal uwięzione w pojeździe.

Droga Wojewódzka nr 213 jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 12:00. Na miejscu pracuje straż, policja oraz policyjni technicy. W drodze jest prokurator. Na skutek silnie wiejącego wiatru spowodowanego okranem „Ksawery” drzewo znajdujące się kilometr dalej od miejsca tragedii również zostało przewalone.

Więcej informacji wkrótce…

o autorze

Redakcja