Dzisiaj, tuż przed godziną 14:00 w Poroninie przy ul. Tatrzańskiej (woj. małopolskie) doszło do pożaru drewnianego, góralskiego domu. W działaniach uczestniczyło około 14 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Mimo, iż pożar udało się opanować po godzinie to cały budynek (parter i poddasze) spłonął doszczętnie. W chwili wybuchu pożaru w domu znajdowały się tylko dwie osoby – reszta domowników w tym czasie bawiła się na weselu. Jednej z kobiet udało się wyjść na zewnątrz. Niestety z uwagi na pożar i panujące zadymienie nie była wstanie wrócić po drugą lokatorkę.

Na miejsce jako pierwsi dojechali strażacy-ochotnicy z OSP Poronin. W aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do płonącego budynku i wynieśli 43-letnią, niepełnosprawną kobietę. Podczas wynoszenia kobiety z płonącego domu, został poparzony jeden z ochotników. Na szczęście nie jest to poważne oparzenie.

Lekarze określają jej stan jako poważny. Strażak doznał niegroźnych na szczęście poparzeń, uratował kobiecie życie. Na obserwację została też zabrana do szpitala starsza pani. -&&poinformował kpt. Andrzej Król Łęgowski, rzecznik prasowy zakopiańskiej Straży Pożarnej.

Przyczyna wybuchu nie jest jeszcze znana. Dom jest połączony z drewnianym budynkiem gospodarczym. Płomienie pojawiły się najprawdopodobniej w części mieszkalnej.

Zdjęcie:&Adrian Gładecki – tygodnikpodhalanski.pl

o autorze

Redakcja