Portowa Straż Pożarna Zarządu Morskiego Portu Gdynia została wyposażona w nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z modułem proszkowym.

Samochód został zabudowany przez firmę Bocar na miejskim podwoziu Volvo FL280. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę, agregat proszkowy ze zbiornikiem o pojemności 750 kilogramów i inny sprzęt niezbędny podczas działań ratowniczo – gaśniczy.

Wóz kosztował ponad 900 tysięcy złotych. Będzie wykorzystywany między innymi do zabezpieczania bunkrowania statków paliwem LNG.

Port Gdynia ma za sobą 99 lat rozwoju i olbrzymie perspektywy przed sobą. Technologia w tej chwili bardzo się zmienia, ale zmieniają się też i pojawiają w porcie nowe grupy ładunków, które trzeba w właściwy sposób zabezpieczyć. Dlatego straż pożarna musi się rozwijać. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się zasilić Portową Straż Pożarną nowym wozem gaśniczo-ratowniczym, który będzie doskonałym uzupełnieniem tych narzędzi, które dzisiaj straż posiada – wyjaśnił Jacek Sadaj, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Foto. gospodarkamorska.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl