Po blisko 30 latach Portowa Służba Ratownicza Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A wróciła do poprzedniej nazwy.

Z dniem 6 maja 2019 roku decyzją Rady Nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. przywrócona została historyczna nazwa jednostki – Portowa Straż Pożarna. Zmianę pozytywnie zaopiniowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie, a zgodę wydał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nazwa ‘Portowa Służba Ratownicza’ funkcjonowała od 27 lipca 1992 roku.

Portowa Straż Pożarna działa już od ponad 70 lat, jej głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo na terenie największego w regionie Morza Bałtyckiego zespołu portowego. Jednostka to obecnie 68 strażaków pracujących w systemie 24/72, na wyposażeniu posiada samochody ratowniczo – gaśnicze klasy średniej i ciężkiej, samochód proszkowy, samochód ratownictwa techniczno – chemicznego, samochód specjalny z drabiną, samochody operacyjne i kwatermistrzowskie, trzy łodzi i dwa statki pożarnicze STRAŻAK 24 i STRAŻAK 26.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl