Sukcesem zakończył się policyjny pościg za sprawcami porwania pracownicy kartuskiego Starostwa Powiatowego. W budynku starostwa znaleziono biały proszek niewiadomego pochodzenia, którego analizą zajmuje się Sanepid.

[galeria=3,prawa]Do budynku Wydziału Komunikacji kartuskiego Starostwa Powiatowego przy ul. Gdańskiej wchodzi zamaskowany mężczyzna, zaczyna bronią grozić pracownikom urzędu. Mężczyzna bierze zakładniczkę. Wsiadają do samochodu, w którym czeka jego wspólnik i odjeżdżają w kierunku Somonina.

W jednym z pomieszczeń starostwa mężczyzna zostawił kopertę z niezidentyfikowanym proszkiem, prawdopodobnie wąglikiem? ” powiedziała Jarosława Krefta, rzecznik kartuskiej policji. ” Ze względu na zagrożenie ogłoszono ewakuację budynku, a strażacy zajęli sie zabezpieczeniem budynku Starostwa.

Jak mówi Edmund Kwidziński, komendant kartuskiej Straży Pożarnej, akcja ewakuacyjna przebiegła sprawnie i do wnętrza budynku mogli wejść strażacy ubrani w specjalne kombinezony.

[galeria=4,lewa]W celu zabezpieczenie proszku niewiadomego pochodzenia, strażacy weszli do budynku ubrani z kombinezony ochronne. Jak poinformował komendant kartuskiej Straży Pożarnej, Edmund Kwidziński. Proszek został przekazany pracownikom kartuskiego Sanepidu, którzy przeprowadzą stosowne analizy.

[galeria=5,prawa]Zaszła konieczność przetransportowania jednego z pracowników Starostwa do szpitala, mężczyzna skarżył sie na złe samopoczucie. Rzecznik kartuskiej policji Jarosława Krefta uspokaja „nikt z pracowników nie ucierpiał”. Funkcjonariusze policji udali sie w pościg za porywaczami. W poszukiwaniach brali również pracownicy straży leśnej. Ich zatrzymanie miało miejsce w Mezowie, kilka minut po godzinie 12.00. Kobietę odnaleziono porzuconą przy drodze leśnej, została zabrana przez karetkę.

Akcja, która miała miejsce w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach była scenariuszem wspólnych ćwiczeń policji i straży pożarnej. Jak powiedziała Jarosława Krefta- rzecznik kartuskiej policji „To są ćwiczenia, ale chcemy sprawdzić koordynację naszych działań, bo przecież żyjemy w dobie różnego rodzaju ataków terrorystycznych, więc nie można wykluczyć, że takie wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca naprawdę.”


Źródło:
http://www.ekspresskaszubski.pl/

Zdjęcia:
W.Drewka oraz Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

o autorze

Redakcja