W niedzielę 19.07 br. przez Polskę przeszły gwałtowne burze i wiatry. Burza okazała się bezlitosna również dla rodziny jednego ze strażaków-ochotników z powiatu pruszkowskiego (woj. mazowieckie). Poszkodowana przez pożar rodzina prosi o pomoc materialną na obudowę domu oraz kupno mebli i ubrań.

Około godziny 20:00 strażacy z Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku na ulicy Wieniawskiego w Piastowie. Po dojeździe na miejsce działań pierwszych zastępów, pożar obejmował już dach budynku oraz część poddasza. Na miejsce dysponowane były kolejne zastępy.

Działania zostały zakończone dopiero około godziny 23:30 i brało w nich udział dziewięć zastępów. Niemal całkowitemu spaleniu uległ dach budynku i część wyposażenia domu.

W tym czasie jeden z naszych kolegów, nieświadomy tragedii jaka spotkała jego rodzinę, niósł pomoc innym usuwając skutki burzy w tym samym mieście.

Podczas pożaru na szczęście nikomu nic się nie stało. Niestety budynek nie nadaje się do zamieszkania, wymaga remontu i położenia nowego dachu. Wstępny koszt materiałów i prac wynosi około 100 tysięcy złotych. Oprócz tego potrzebne są również nowe meble i ubrania zwłaszcza dla dzieci: 8-miesięcznego Kubusia i 6-letniej Ady.

W zbiórce środków finansowych pomaga Stowarzyszenie Możesz. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia:

PKO BP S.A. IIIo/W-wa 93 1020 1097 0000 7102 0133 5801
KONIECZNIE z dopiskiem: „DAROWIZNA DLA POGORZELCÓW”
Wszelkie zebrane środki zostaną w całości przekazane poszkodowanej rodzinie.

o autorze

Kamil998