W dalszym ciągu policja poszukuje awionetki, która zaginęła w sobotę w okolicach Olecka. Jak wynika z ustaleń policji samolot leciał z Turośli Kościelnej w kierunku Olsztyna, miał mieć międzylądowanie w Rostach (gmina Pisz). Jak wynika z relacji świadków samolot najprawdopodobniej wpadł do Jeziora Dworackiego.

Samolotem podróżowali pilot oraz jeden pasażer. Samolot Aeroprakt-22L o numerze SP-SDIA był zarejestrowany w woj. podlaskim.

W akcji ratowniczej biorą udział cztery jednostki straży pożarnej oraz kilkudziesięciu policjantów.

Według informacji podanej przez Tomasza Jagłowskiego z oleckiej straży pożarnej jezioro patrolują strażacy, którzy wypatrują szczątków maszyny. Jednocześnie dno akwenu sprawdzane jest przy pomocy sonarów, a nad tafla jeziora krąży śmigłowiec.

Policja apeluje

Dziś policja zaapelowała o pomoc w odnalezieniu awionetki. Wszyscy, którzy posiadają informacje na temat zaginięcia samolotu, bądź widziały samolot Aeroprakt o numerze taktycznym SP-SDIA, koloru jaskrawo-żółto-pomarańczowego, na przypuszczalnej trasie przelotu do województwa podlaskiego, czyli w okolicach miejscowości Rostki – Stare Juchy – powiat Olecki – Świętajno Dworackie.

Henryk Sosnowski (dyrektor Aeroklubu Białostockiego) poinformował, że zaginiona maszyna ultralight, należący do osoby prywatnej.

&Zdjęcie: tvn24.pl

o autorze

Redakcja